OrientCafe
Va rugam sa cititi cu atentie regulamentul de baza al forumului.
Pentru a vizualiza forumul in intregime va rugam sa va conectati.
Atentie o parte importanta a forumului se poate deschide numai atunci cand faceti parte din grupul "cafengioace" avand in vedere ca suntem o comunitate de femei si in general musulmane vrem sa pastram in oarecare masura privata o parte din forum.Pentru a adera automat la acest grup nu este nevoie decat de un numar minim de mesaje.
Va multumim pentru intelegere.

AcasaAcasa  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Orient Caffe
 photo Orientstamp2.jpg
Romania time
Islamic calendar
Ultimele subiecte
» Rutina la bebelusi
29th Noiembrie 2013, 19:24 Scris de mihaela

» EID MUBARAK!
21st Octombrie 2013, 00:04 Scris de Catalina

» Stiri mondene
8th Septembrie 2013, 11:22 Scris de mihaela

» Facebook permite accesul la datele personale
2nd Septembrie 2013, 13:48 Scris de Diana Shamaa

» Intrebari despre pc si internet
29th August 2013, 12:49 Scris de Iman

» Stiri amuzante
19th August 2013, 13:26 Scris de Diana Shamaa

» Casa de piatra
5th August 2013, 19:37 Scris de mihaela

» Toată economia României poate exploda
24th Iunie 2013, 21:19 Scris de Iman

» La multi ani Maria_ah
26th Mai 2013, 18:48 Scris de maria_ah

» Atentie la capuse !
7th Mai 2013, 21:45 Scris de mihaela

» La multi ani Iman
3rd Mai 2013, 06:03 Scris de mihaela

» TERORIŞTII din Arabia Saudită, REABILITAŢI
21st Aprilie 2013, 19:12 Scris de Catalina

» Aeroport face economii
14th Aprilie 2013, 15:52 Scris de maria_ah

» E-urile si alimente sub lupa
13th Aprilie 2013, 20:19 Scris de najwaa

» Sfaturi pentru gravidute
23rd Martie 2013, 01:10 Scris de Leyla _ Mercan

Cei mai activi postatori ai lunii
Site-uri recomandate
 photo 13ae22103a8a1576d832e4a4303d02902_zpsd0c909b8.jpg
Sondaj
Mai exista prietenie sincera?
Da
67%
 67% [ 8 ]
Nu
33%
 33% [ 4 ]
Total voturi : 12
Orient Cafe
Forumul "Orient Cafe" este dedicat in exclusivitate femeilor !

Orient Cafe
© copyright UTC 2009 - All Rights Reserved

Distribuiţi | 

Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:

In jos 
AutorMesaj
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe

Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

MesajSubiect: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    27th Februarie 2012, 02:26

Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul: Isus a PROFEŢIT venirea lui Mahomed

Vaticanul a făcut o cerere oficială pentru a examina o Biblie veche de 1.500 de ani, în posesia căreia Turcia a intrat cu 12 ani în urmă. Volumul, cunoscut sub numele de "Evanghelia după Barnabas", conţine informaţii care ar putea duce la victoria islamului asupra creştinătăţii.

Bibila se pare că ar conţine primele învăţături ale lui Isus Hristos şi este scrisă cu litere de aur pe piele din animal. Cartea este scrisă în aramaică, limba natală a lui Isus.

Turcia a confiscat Biblia de la o bandă de contrabandişti de antichităţi care operau în Marea Mediterană, scrie Huffington Post. Se pare că Biblia ar fi o copie a Evangheliei lui Barnabas, un text controversat considerat a fi nedemn de a sta alături de cele patru evanghelii ale Noului Testament: cea a lui Matei, Marcu, Luca şi Ioan.

În această scriere, Barnabas se prezintă a fi unul dintre cei 12 apostoli ai lui Isus şi susţine că acesta a prezis venirea profetului Mahomed, scrie huffingtonpost.com.

Datorită valorii ei culturale şi religioase, fotocopiile paginilor Bibliei ar putea valora aproximativ două milioane de dolari.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/descoperirea-care-ar-putea-destrama-crestinismul-isus-a-profetit-venirea-lui-mahomed_917295.html#ixzz1nVupluwW

Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
AzraNur
aroma de cafea
aroma de cafea

Data de inscriere Data de inscriere : 06/10/2009
Mesaje Mesaje : 21
Voturi Voturi : 0
Localizare Localizare : Türkiye

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    28th Februarie 2012, 01:33

Da...in ultimle zile este o stire de ultima ura dar Vaticanul nu a facut nici o cerere oficiala ca ar fi vrea aceasta Evanghelie...cel putin asa spun stirile de pe canalele turcesti...
Sus In jos
Too_Happy
Cafengioaica
Cafengioaica

Data de inscriere Data de inscriere : 08/10/2009
Mesaje Mesaje : 708
Voturi Voturi : 11

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    1st Martie 2012, 00:00

Nu va fi luata in considerare de biserica crestina pt ca 1. a fost descoperita de musulmani turci, 2. nu e in interesul lor, 3. se vor folosi de regula sfintei traditii bisericesti odata oranduita la Niceea. Atunci acest exemplar se crede ca a fost ars fiind considerat apocrifa.
Sus In jos
Iman
OrientCaffe
OrientCaffe

Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2009
Mesaje Mesaje : 7322
Voturi Voturi : 125
Localizare Localizare : Riyadh ~ K.S.A

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    1st Martie 2012, 01:33

Normaaaaaaal ca nu va fi luata in considerare .....
Alhamdulillah poate sa dea foc la asta si la multe altele adevarul este unul singur si toti il vor cunoaste in Ziua de Apoi.
Aici si un site cu cateva detalii
http://www.barnabas.net/

Sus In jos
http://www.orientcaffe.com
Nawal
Capuccino
Capuccino

Data de inscriere Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje Mesaje : 74
Voturi Voturi : 0
Localizare Localizare : Egipt

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    7th Martie 2012, 11:09

Iman, multumesc pt.articol.Oricum, scopul Islamului nu e acela de a triumfa asupra crestinismului, deoarece Islamul a completat aceasta religie, de fapt forma ei originala asa cum a fost revelata , nu distorsionarea la care s-a ajuns in zilele noastre.
Too_Happy,subscriu spuselor tale.
Dar asa cum spui,Iman, in Ziua Judecatii de Apoi toti vor afla care este adevarul, dar va fi tarziu.
Sus In jos
Catalina
Cafengioaica
Cafengioaica

Data de inscriere Data de inscriere : 13/11/2012
Mesaje Mesaje : 1042
Voturi Voturi : 9
Localizare Localizare : Dammam, Hofuf, Ksa

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    14th Noiembrie 2012, 15:04

Nu este chiar o noutate numele Profetului Mohammad saws in Biblie, poate doar pentru crestini. Recomand sa vizionati seria de video-uri a lui Ahmed Deedat, se numeste Muhammed in the Bible,Ahmed Deedat 1 of 11, sunt 11 video-uri, nu pot sa postez linkul pentru ca sunt noua pe forum, dar puteti scrie pe youtube titlul si o sa va apara imediat. Este foarte interesant , e intotdeauna o placere sa-l asculti pe Deedat, a fost un om minunat.

Sus In jos
Jamilah_Dawood
expresso
expresso

Data de inscriere Data de inscriere : 07/09/2012
Mesaje Mesaje : 285
Voturi Voturi : 1
Localizare Localizare : egypt

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    15th Noiembrie 2012, 04:43

Eu am in pdf ,Muhammed in the bible,tradusa in limba romana...am luat-o de pe site-ul islamulazi...acest site contine si alte carti in format pdf ,despre islam.

Cafengioaica
Cafengioaica

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    15th Noiembrie 2012, 14:01

Jamilah_Dawood a scris:
Eu am in pdf ,Muhammed in the bible,tradusa in limba romana...am luat-o de pe site-ul islamulazi...acest site contine si alte carti in format pdf ,despre islam.

Si mai bine daca e tradusa in romana si are informatii corecte, o sa o caut si eu *_*
Sus In jos
Jamilah_Dawood
expresso
expresso

Data de inscriere Data de inscriere : 07/09/2012
Mesaje Mesaje : 285
Voturi Voturi : 1
Localizare Localizare : egypt

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    15th Noiembrie 2012, 18:52

kats a scris:
Jamilah_Dawood a scris:

Si mai bine daca e tradusa in romana si are informatii corecte, o sa o caut si eu *_*

daca ai sa vrei pot sa ti-o trimit si eu,numai sa imi lasi email-ul tau tongue

Cafengioaica
Cafengioaica

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    15th Noiembrie 2012, 21:52

Jamilah, o sa iti trimit un pm cu mailul meu, vreau cartea, sigur.

Moderator
Moderator

Data de inscriere Data de inscriere : 16/10/2010
Mesaje Mesaje : 4530
Voturi Voturi : 86
Localizare Localizare : Istanbul - Turcia

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    22nd Ianuarie 2013, 04:33

Iman stiam despre acest lucru din 2008 despre existenta unei ,,BIIBLII,,dupa Barnabas.
Am traduse cateva versete din ea intr-o agenda o sa incerc sa caut maine sau cand o veni menajera sa ma ajute inshallah.
Mai mult decat atat chiar biblia vorbeste despre Profetul Muhammad saw in Deuteronomul,capitolul dupa Ioan,si daca nu ma insel in Corinteni

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:    

Sus In jos

Descoperirea care ar putea DESTRĂMA creştinismul:
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
OrientCafe :: Cafe :: News cafe-
Mergi direct la: